• BIST 98.850
  • Altın 233,439
  • Dolar 5,4763
  • Euro 6,1889
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 13 °C

Basketbol: THY Avrupa Ligi

Basketbol: THY Avrupa Ligi
- Fenerbahçe Beko, sahasında Barcelona Lassa'yı yenerek normal sezonu lider bitirme yolunda önemli bir avantaj yakaladı- Anadolu Efes ise Maccabi FOX deplasmanında kazanarak ilk 4'e girerek saha ve seyirci avantajını elde etme adına önemli bir adım attı


İSTANBUL (AA) - Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 26. haftasında Fenerbahçe Beko, sahasında İspanya temsilcisi Barcelona Lassa'yı 88-82 yenerek normal sezonu lider bitirme yolunda önemli bir avantaj yakaladı.

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki bir numaralı organizasyonuna 26. hafta müsabakalarıyla devam edildi.

Lider Fenerbahçe Beko, son çeyrekte gösterdiği performansla sahasında Barcelona Lassa'yı yenerek galibiyet sayısını 22'ye yükseltti. En yakın takipçisi CSKA Moskova'nın sahasında Panathinaikos'a yenilmesiyle, normal sezonun bitimine 4 maç kala Rus ekibiyle arasındaki galibiyet farkını 2'ye yükseltti.

Bir diğer Türk temsilcisi Anadolu Efes ise İsrail deplasmanında ilk 4'e girme yolunda çok kritik bir galibiyete imza attı. Maccabi FOX'u 79-71 yenen Ergin Ataman'ın öğrencileri, 4. sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Ligde 5. sıradaki Barcelona Lassa'yla galibiyet farkını 2'ye çıkaran lacivert-beyazlılar, ilk 4'te yer alıp play-off'larda saha ve seyirci avantajını yakalama adına da büyük bir adım attı.

Darüşşafaka Tekfen ise İspanya deplasmanında Herbalife Gran Canaria'ya 84-64 yenilerek üst üste 6, toplamda da 23. yenilgisini yaşadı. Yeşil-siyahlıların bu yenilgiyle 16. ve son sırada kaldı.


- Sonuçlar


Khimki (Rusya) - Real Madrid (İspanya): 75-100

Zalgiris (Litvanya) - Bayern Münih (Almanya): 85-79

Maccabi FOX (İsrail) - Anadolu Efes: 71-79

AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya) - Olympiacos (Yunanistan): 66-57

Herbalife Gran Canaria (İspanya) - Darüşşafaka Tekfen: 84-64

CSKA Moskova (Rusya) - Panathinaikos (Yunanistan): 77-78

Fenerbahçe Beko - Barcelona Lassa (İspanya): 88-82

Baskonia (İspanya) - Buducnost VOLI (Karadağ): 82-62


- Puan durumu:


TakımlarOGMASYSAv.P
1. Fenerbahçe Beko262242178193524348
2. CSKA Moskova262062278210117746
3. Real Madrid262062250200124946
4. Anadolu Efes261792190205513543
5. Barcelona Lassa261511201619882841
6. Baskonia261412212320467740
7. AX Armani Exchange Olimpia Milan261412224422083640
8. Olympiakos26131320031996739
9. Panathinaikos26131320552051439
10. Maccabi FOX26121420522057-538
11. Bayern Münih26121420352075-4038
12. Zalgiris26111520162019-437
13. Khimki2691720312119-8835
14. Herbalife Gran Canaria2671920312282-25133
15. Buducnost VOLI2662019292201-27232
16. Darüşşafaka Tekfen2632319142211-29729



Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 17 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © Mart 2014 Haber ABD | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 1-978-390-2955 | Faks : 001 978 683 4796 | Haber Yazılımı: CM Bilişim